Статут

Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою «Добробут»

(нова редакція)

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Збаразьке міське комунальне підприємство по благоустрою «Добробут» (Далі – Підприємство) є комунальним підприємством, утвореним у відповідності до рішення Збаразької міської ради № 1131  від 28 квітня 2005 року «Про створення міського комунального підприємства по благоустрою по наданню побутово – комунальних послуг жителям міста та обслуговування комунального господарства м. Збараж».

 1.2.Власником і засновником Підприємства є Збаразька міська територіальна громада, в особі Збаразької міської ради (далі – Власник). 

1.3. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією, Законами та іншими нормативними актами України, цим Статутом, рішеннями Власника, розпорядженнями Збаразького міського голови.

1.4. Повне найменування Підприємства українською мовою: Збаразьке міське комунальне підприємство по благоустрою «Добробут».

Скорочене найменування підприємства:  МКП ПОБ «Добробут»

1.5. Діяльність Підприємства координує і контролює Збаразька міська рада. 

1.6. Юридична адреса та місцезнаходження Підприємства: 47302, Тернопільська область, місто Збараж, вулиця Д. Галицького, 91.

2. МЕТА І ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

2.1.  Підприємство створене з метою надання побутово-комунальних послуг, а також  ведення господарської діяльності у сфері благоустрою та вуличного освітлення, забезпечення належного утримання, ефективної експлуатації та управління  об’єктами житлово-комунального господарства (об’єктами благоустрою), забезпечення державної та регіональної політики щодо охорони, захисту, використання і відтворення лісів  та додержання лісового та природоохоронного законодавства на землях лісового фонду, організації та здійснення заходів цивільного захисту на території Збаразької міської територіальної громади.

2.2. Основними напрямками діяльності Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою «Добробут» є:

  • проведення ремонтно-будівельних робіт;
  • надання ритуальних послуг;
  • виготовлення та реалізація продукції власного виробництва;
  • торгово-посередницька діяльність;
  • бартерні операції;
  • ремонт побутової техніки, телерадіоапаратури;
  • проведення освітлення вулиць;
  • проведення озеленень населених пунктів;
  • ремонт тротуарів, доріг, вуличного освітлення та інших комунікацій;
  • збір, переробка, утилізація й реалізація сміття, втор сировини, брухту чорних та кольорових металів, паперу. скла, резини, пластмаси;
  • проведення робіт по водовідведенні, прийому та очистці стоків;
  • надання послуг транспортом;
  • надання в оренду майна, приміщень;
  • виконання земельних робіт;
  • надання спонсорської допомоги та створення благодійних фондів;
  • надання юридичних послуг та консультацій;
  • проведення операцій встановлених чинним законодавством;
  • ремонт, купівля та продаж автотранспорту та сільськогосподарської техніки;
  • закупівля, виробництво, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції, вирощування квітів, кущів, дерев, овочевих культур.
  • функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту;
  • здавання в оренду власного орендованого майна;
  • здійснення контролю за використанням об’єктів благоустрою відповідно до їх функціонального призначення на засадах їх раціонального використання з урахуванням вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою населених пунктів та інших вимог, передбачених чинним законодавством;
  • забезпечення державної та регіональної політики щодо охорони, захисту, використання і відтворення лісів, забезпечення додержання лісового та природоохоронного законодавства на землях лісового фонду;
  • організація і здійснення заходів цивільного захисту.

2.3.В сфері забезпечення державної та регіональної політики щодо охорони, захисту, використання і відтворення лісів, забезпечення додержання лісового та природоохоронного законодавства на землях лісового фонду Підприємство веде діяльність щодо: 

  • визначення перспектив і пріоритетних  напрямків розвитку лісового господарства та вдосконалення господарювання в рамках ринкових відносин;
  • проведення заходів по відновленню лісів, підвищення їх продуктивності, створення насаджень з швидкоростучих і технічно цінних деревних порід , здійснення заходів по заміні малоцінних низькопродуктивних  насаджень на високопродуктивні, заліснення малопродуктивних земель, які не використовуються в сільському господарстві, організація розвитку лісонасінневої справи та розсадницького господарства;
  • використання земель лісового фонду, переданого підприємству в користування відповідно до їх цільового призначення, поліпшення стану і підвищення продуктивності лісів з проведенням для цієї мети рубок догляду за лісом і санітарних рубок згідно діючого законодавства;
  • охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубок, пошкоджень, самовільного сінокосіння, випасання худоби в заборонених місцях та інших лісопорушень, актування лісопорушень з притягненням винних в їх скоєнні до відповідальності згідно діючого законодавства;
  •  охорона лісів і захисних лісонасаджень від пожеж, здійснення протипожежних заходів, захист лісів від хвороб і шкідників.
  • організація та облік побічних користувань у лісовому фонді;
  • організація та розвиток лісового господарства, лісозаготівель, переробки деревини, виробництва товарів народного споживання, ведення підсобного сільського господарства, заготівля лісосировинних ресурсів, експорт лісоматеріалів та продукції, впровадження нових організаційних форм господарювання, забезпечення найбільш раціональної розробки і використання за призначенням деревини одержуваної від рубок головного і    проміжного користування лісом;
  • облік лісового фонду, реєстрація всіх змін у його складі, ведення державного лісового кадастру;
  • забезпечення проведення лісовпорядкування;
  • введення мисливського господарства;
  • розробка та використання піщаних, кам’яних, глинястих та інших кар’єрів;
  • проведення матеріально-грошової оцінки лісосік на ділянках, відведених в рубку, ведення всіх видів рубок з додержанням діючих правил та постанов.

2.4. В сфері організації та здійснення заходів цивільного захисту Підприємство веде діяльність щодо:

  • проведення заходів із запобігання виникнення пожеж, організації їх гасіння, надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

2.5. Здійснення відповідної господарської діяльності, що потребує передбачених чинним законодавством України дозвільних документів, проводиться за наявності таких документів.

2.6. Підприємство може здійснювати інші види діяльності у встановленому законом порядку , які відповідають меті його створення й не заборонені чинним законодавством.

3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА

3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов’язки  Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

3.2. Участь Підприємства в асоціаціях, корпорація, концернах, інших об`єднаннях, створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється на добровільних засадах за згодою Власника.

3.3. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний та інші рахунки в установах банків,  печатку,  штампи та бланки зі своїм найменуванням.

3.4.Підприємство може за згодою Власника створювати філії, представництва, відділення, та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків. Філії, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи діють на основі положень про них.

3.4. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.

3.5. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язання Власника, Власник не несе відповідальності за зобов’язання Підприємства.

3.6. Підприємство має право на умовах цього Статуту та згідно з вимогами законодавства від свого імені укладати договори та угоди, – з юридичними та фізичними особами як в Україні, так і за її межами у встановленому законом порядку, набувати майнових та немайнових особистих прав, нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем у відповідних судових інстанціях.

4. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА

4.1. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

4.2. Майно підприємства є власністю Збаразької міської територіальної громади і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство користується та розпоряджається майном закріпленим за ним Власником з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника у випадках, передбачених Господарським кодексом та іншими Законами України, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

– майно, передане йому Власником;

– доходи, одержані від здійснення статутної діяльності, реалізації продукції та наданих послуг, а також від інших видів господарської діяльності;

– кошти виділені місцевим бюджетом;

– кредити банків та інших кредиторів;

– капітальні вкладення і дотації з бюджету;

– безоплатні або благодійні, пожертвування організацій, підприємств і громадян;

– придбання майна іншого підприємства, організації;

– доходи від цінних паперів;

– інше майно, набуте на підставах, не заборонених чинним законодавством.

4.4. Відчуження засобів виробництва, що є власністю Збаразької міської  територіальної громади і закріплені за Підприємством, здійснюється у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти направляються виключно на рахунок Власника для використання їх на капітальне будівництво об’єктів житлово-комунального господарства.

4.5. Підприємство має право за погодженням з Власником здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування або в позику належне йому майно фізичним та юридичним особам згідно з чинним законодавством.

4.6. Підприємство здійснює користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.

4.7. Збитки, завдані Підприємству у результаті порушення його майнових прав юридичними чи фізичними особами, органами державного управління або місцевого самоврядування, відшкодовуються йому за рішенням суду чи арбітражного суду.

5. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ ПІДПРИЄМТСВА

5.1. Підприємство має право:

– самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон`єктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічних ситуацій;

– реалізувати свої послуги, продукцію, залишки від виробництва  та здійснювати інші встановленні чинним законодавством операції;

–  закупляти та реалізовувати цінні папери юридичних осіб України та інших держав відповідно до законодавства України.

– створювати  в установленому законом порядку за згодою Власника філіали, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи, які б сприяли виконанню поставлених перед Підприємством завдань,  з правом  відкриття поточних і розрахунковий рахунків і затверджувати положення про них;

–  укладати договори з юридичними і фізичними особами, в тому числі іноземними, в установленому законом порядку;

– організовувати свою діяльність щодо забезпечення виконання укладених договорів;

– реалізовувати продукцію ( виконувати роботи, надавати послуги), вироблену (виконані, надані) за цінами (тарифами), що встановлюються ним самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавством України,- за фіксованими (регульованими ) державними цінами (тарифами);

– встановлювати ціни та тарифи на окремі види робіт та послуг в порядку, передбаченому законодавством;

– брати зобов’язання по кредитах та позиках у грошових одиницях України та в іноземній валюті відповідно до чинного законодавства України та гарантувати виплату будь-яких запозичених коштів;

– отримувати субвенції, субсидії, дотації, передавати для цих цілей під заклад майно, що належить Підприємству за погодженням із Власником ;

– забезпечувати юридичний захист всіх своїх прав та інтересів;

– самостійно брати участь у зовнішньоекономічній діяльності;

– орендувати та придбати у власність, відповідно до чинного законодавства, земельні ділянки, нерухоме та рухоме майно у юридичних і фізичних осіб, отримувати кредити;

 – володіти і користуватись природніми ресурсами за плату у встановленому законом порядку, а у разі передбаченому чинним законодавством порядку, – на пільгових умовах.

–  залучати до роботи на договірних засадах необхідних спеціалістів;

– вчиняти будь-які дії та набувати будь-яких інших прав і обов’язків, що входять до повноважень юридичної особи згідно з чинним України;

– здійснювати інші права, передбачені чинним законодавством України і цим Статутом.

 5.2.  Обов`язки Підприємства:

– забезпечувати виробництво продукції, виконання робіт та надання послуг відповідно до укладених договорів;

– забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету та до державних цільових фондів згідно з законодавством України;

– забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених з бюджетів коштів;

– здійснювати  будівництво, реконструкцію, капітальний  та поточний ремонт основних фондів, а також забезпечувати своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та ведення в дію придбаного обладнання;

– виконувати норми і вимоги щодо охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;

–   здійснювати господарську діяльність відповідно до Статуту;

–   планувати свою діяльність з урахуванням завдань, визначених Власником;

–  відповідно до укладених договорів забезпечувати надання послуг, виробництво та поставку продукції і товарів;

– створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує дотримання законодавства України про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

– забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки із працівниками;

– здійснює бухгалтерський оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством. Керівник Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності.

6. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ І САМОВРЯДУВАННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

6.1. Управління Підприємством здійснюється Власником у межах наданих йому повноважень та самоврядуванням колективу Підприємства.

6.2. Безпосереднє управління Підприємством здійснює його керівник – начальник Підприємства.

6.3. Призначення та звільнення керівника здійснюється Власником.            6.4.Керівник самостійно визначає структуру управління Підприємством і розробляє штатний розпис та погоджує його з Власником.

6.5. Керівник може бути звільнений достроково з посади з ініціативи Власника, а також  за умов, передбачених контрактом.

6.6. Керівник підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені до компетенції Власника.

6.7. Керівник підприємства:

– несе повну відповідальність за фінансово-господарський стан та діяльність Підприємства;

– діє без довіреності Підприємства та представляє його у всіх установах і організаціях;

– розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до чинного законодавства;

– укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки;

– несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів.

      –  видає накази  в межах своїх повноважень, які обов’язкові до виконання для всіх працівників Підприємства;                                

      –  призначає на посади і звільняє з посад працівників Підприємства.

6.7. На Підприємстві може діяти профспілкова організація, яка утворює профспілковий комітет. Можуть діяти інші уповноважені на представництво трудовим колективом органи.

6.8. Повноваження трудового колективу реалізується загальними зборами   (конференцією) та їх виборним органом – Радою  трудового колективу, члени якої обираються таємним голосуванням на зборах (конференції) трудового колективу строком на 2-3 роки не менш як 2/3 голосів. Членів Ради трудового колективу не може бути звільнено з роботи або переведено на інші посади з ініціативи адміністрації Підприємства без згоди Ради трудового колективу.

6.9. Право укладання  колективного договору від імені Власника надається керівнику Підприємства, від імені трудового колективу – Раді трудового колективу.

7. ГОСПОДАРСЬКА ТА ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

7.1.Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.  

7.2.Порядок використання чистого прибутку Підприємства визначається шляхом встановлення нормативів розподілу такого прибутку.

7.3.На Підприємстві формуються такі фонди: оплата праці, розвиток виробництва, матеріальний, соціальний, інші фонди відповідно до чинного законодавства.

7.4.Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є кошти, виділені в установленому порядку з місцевого бюджету, чистий прибуток,  амортизаційні відрахування, кредити та інші надходження.

7.5.Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде бухгалтерську і статистичну звітність згідно з законодавством України, а також обов’язкову звітність за формою, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

7.6. Керівник Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та звітності.

7.7. Усі розрахунки Підприємства здійснюються у календарній послідовності надходження розрахункових документів у безготівковому порядку через установи Банків.

7.8. Трудові доходи найманого працівника Підприємства визначаються трудовим договором відповідно до законодавства України.

7.9. Мінімальний розмір заробітної плати працівників, які працюють за трудовим договором, визначається відповідно до чинного законодавства України.

7.10. Підприємство самостійно встановлює форми, системи і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників згідно із чинним законодавством, за погодженням із Власником.

7.11. Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів та відповідно з чинним законодавством.

7.12. Підприємство вільне у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, будь-яких інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать даному Статуту і законодавству України.

7.13. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно чинного законодавства України.

8. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ І СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВА

  8.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту), колективного договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносин працівника з Підприємством. Праця окремих працівників може здійснюватися на підставі цивільно-правових договорів.

 8.2. Усі рішення загальних зборів трудового колективу, які прийняті у встановленому порядку та не суперечать законодавству, розглядаються керівником і реалізуються ним у вигляді наказів.

       8.3. Форми, системи та розміри оплати праці працівників Підприємства визначаються при укладанні трудових договорів (контрактів) з ними на основі чинного законодавства з урахуванням результатів господарської діяльності, фонду оплати праці та трудового вкладу кожного працівника Підприємства.

8.4. Працівники Підприємства підлягають соціальному і медичному страхуванню та соціальному забезпеченню в порядку і на умовах встановлених діючим законодавством.

8.5. Підприємство забезпечує для всіх працюючих безпечні та нешкідливі умови праці і несе відповідальність у встановленому законодавством порядку за шкоду, заподіяну їх здоров’ю та працездатності.

8.6. Загальний розмір виплати за результатами праці окремих працівників Підприємства не обмежується. Мінімальний розмір заробітної плати не може бути нижчим від офіційно встановленого державою мінімального розміру заробітної плати.

8.7.Трудові відносини в Підприємстві визначаються і припиняються відповідно Кодексу законів про працю, колективного договору, а також Правил внутрішнього розпорядку Підприємства та інших локальних актів.

8.8. Повноваження трудового колективу підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) та через їх виборні органи. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обрати орган колективного самоврядування, до складу якого не може входити керівник Підприємства.

8.9. Питання соціального розвитку,  включаючи поліпшення умов праці,  життя та здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей, вирішуються трудовим колективом за участю адміністрації Підприємства відповідно до Статуту, колективного договору.

8.10. За рахунок прибутку керівник Підприємства може надавати працівникам різноманітні доплати, компенсаційні виплати, додаткові оплачувані відпустки та інші пільги.

8.11. Трудовий колектив підприємства:

– розглядає і затверджує проєкт колективного договору;

– розглядає і вирішує згідно з Статутом підприємства питання самоврядування трудового колективу.

9. ЛІКВІДАЦІЯ І РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

 9.1. Підприємство ліквідовується у випадках:                                         

9.1.1. За рішенням Власника;

9.1.2. За судовим рішенням, що пов’язано з банкрутством, за судовим рішенням, що не пов’язано з банкрутством.

9.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Власником. До складу ліквідаційної комісії  входять представники  Власника та Підприємства. Порядок  і термін проведення ліквідації, а також термін для заяви претензій кредиторами згідно чинного  законодавства.                   

9.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його Власнику. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з підприємством, що ліквідується, повідомляється про його ліквідацію  у письмовій формі.       

9.4. При  реорганізації та ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав та їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.  

9.5. Підприємство вважається ліквідованим чи реорганізованим з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

10. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА

10.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.